BÖYLE GÜNLERDE ELİMİZDE OLANLARLA MUTLU OLMAK

626

Her zaman söylerim insanın mutluluğu bir ölçüde elinde olan şeylerle tatmin olabilme potansiyeline bağlıdır diye. Evet herkesin özgürlüğü belli ölçülerde kısıtlandı ve hepimizin sağlığı için bu durumun bir süre daha devam etmesi gerekiyor. Peki böyle günlerde elimizde kalanlar neler olabilir?

Her şeyden önce güneş ışığımız devam ediyor; gündüzle gecenin eşitlenmesi ve baharın başlamasının ardından günler uzamaya başladı; güneşli günlerde balkonumuz varsa balkonumuzda eğer yok ise penceremizin önünde güneşlenebiliriz, yüzümüzü güneşe dönerek güneş ışıklarının bizi ısıtmasına izin verebiliriz.

Bahar geldiği için ve ortam sessizleştiğinden dolayı kuşların sesleri çok daha rahat duyuluyor artık, evi havalandırmak için camı açtığınızda ve biraz dikkatli dinlediğinizde eminim sizler de şarkı söyleyen kuşları duyabileceksiniz.

Eğer yalnız değilseniz ve aynı evde yaşadığınız insanlar varsa örneğin ailenizle birlikteyseniz birbirinize sevginizi göstermeniz ve beraber bir şeyler yapmak için de harika zamanlar, sevgimizi göstermek için bundan daha iyi bir fırsatımız olmamıştı.

İster aynı evde yaşayalım ister fiziksel olarak uzakta bulunalım sevdiğimizi insanlara onları sevdiğimizi söylemek için de harika bir dönem, lütfen bunu olabildiğince çok kişiye yapmaya çalışın. Her gün en az bir kişiyi arayarak onu sevdiğinizi ifade edin.

Okumak için de güzel günler, yeni bir kitabınız yoksa bile eminim geçmişte keyif alarak okumuş olduğunuz ve bazı bölümlerini tekrar okumaktan keyif alacağınız kitaplarınız vardır, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için de güzel bir dönem kesinlikle.

Müzik dinlemek ve film ya da dizi izlemek için de yeterince zamanımız var, sizi neşelendiren şeyler seçmeye dikkat edin, gülmeye ve neşelenmeye her zamankinden fazla ihtiyacımız var.

Hayal kurmaya da zaman ayırın lütfen, hayal kurmanın iyileştirici gücünden yararlanın, çok yakın zamanda bununla ilgili ayrı bir yazı yayınlamıştım, lütfen zaman ayırıp okumaya çalışın.

Ve tüm yaşanan zorluklara rağmen sevgiyi, nezaketi elden bırakmayın, umutlarınızı koruyun.

Sevgi ile kalın.