Mert Çuhadaroğlu

Profesyonel Koç, Yazar

Mert Çuhadaroğlu, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıl denetim ve finans sektöründe çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren koçluk, yazarlık ve eğitmenlik yapmaya başladı.

İlk kitabı Hayatını Seç 2012’de, Mutluluğun Şifresi isimli altıncı kitabı ise 2019 yılında yayımlandı. Özge Çuhadaroğlu ile evli olan yazarın Duru ve Ada isimli 2 kız çocuğu vardır.

Bireylere ve şirketlere koçluk, danışmanlık ve mentorluk hizmetleri sunan Mert Çuhadaroğlu ayrıca kendi adını taşıyan web sitesinde ve sosyal medyada günlük motivasyon yazıları yazmaktadır.

mertcuhadaroglu.com

Özge Çuhadaroğlu

Profesyonel Koç, Human Design (Yaşam Tasarımı) Rehberi, Nefes Terapisti

İstanbul doğumlu olan Özge Çuhadaroğlu orta ve lise öğrenimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Profesyonel çalışma hayatına bir Alman şirketinin satış ve pazarlama bölümünde başlamış,  daha sonra kendi şirketini kurmuş ve iş hayatına ihracat alanında faaliyet göstererek devam etmiştir.

2010 yılında başlayan yaşamı sorgulama süreci onun koçluk mesleğiyle tanışmasına vesile olmuş, kendi hayatında yaşadığı olumlu değişimleri gördükçe bu süreçteki kazanımlarını daha fazla kişiye ulaştırma isteği hissetmiştir.

Kariyerine profesyonel koç olarak devam etmeye karar vermiş ve 2012 yılında bu kararını hayata geçirmiştir. Ayrıca Nefes Koçluğu ve Human Design (Yaşam Tasarımı) Rehberliği eğitimlerini tamamlayarak çalışmalarına bu sistemleri de ekleyen Özge Çuhadaroğlu bireysel koçluk çalışmaları yapmakta, seminerler düzenlemekte ve kurumsal eğitimler vermektedir. Mert Çuhadaroğlu ile evli olup Duru ve Ada isimli 2 kız çocuğu vardır.

ozgecuhadaroglu.com

M. Tolga Özbabacan

Yönetici, Eğitimci

M. Tolga Özbabacan, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği okudu.

1992 yılından itibaren Turizm Sektörüne girerek, tatil köylerinde animasyon, organizasyon bölümlerinde çalıştı. 1995 yılından itibaren Yurt Dışı Tur Liderliği, Kongre ve Fuar Danışmanlığı yaparken 100’den fazla ülkede 10 Binlerce kişiye hizmet etti. 2007 Yılında kurduğu STH Turizm Organizasyon firması başta olmak üzere 5 farklı şirkette yöneticilik yapmaktadır.

Galatasaray Lisesi Tiyatro Topluluğu ile başlayan koçluk, liderlik serüveni, tur liderliği, Leo-Lions Kulüpleri ve diğer sosyal kulüplerde ve şirketlerde ulusal ve uluslararası bazda verdiği konferanslar, yönettiği toplantılar ve eğitimler ile devam etmektedir.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilen Tolga Özbabacan evli ve bir çocuk sahibidir.

sthtravel.com.tr

sthmice.com

İrem Özbalyalı

Profesyonel Koç, Kariyer Danışmanı

Doğuştan gözlemci, sorgulayıcı ve meraklı kişiliğini, 20 yılı aşkın süre insan kaynaklarında kurumsal hayatın lokal, bölgesel ve global çeşitli seviyelerinde çalışırken deneyimledi. 40’lı yaşlarına yaklaşırken iş hayatında kadın olmak, eş olmak, anne olmak derken bu becerilerini kendine yönelttiği bir yola çıktı.

Profesyonel koçlukla başlayan kendi içine yolculuğu, kendini geliştirme ve daha fazla öğrenme arzusu ile Derin Demokrasi Uygulayıcısı, Kuantum Şifa Uygulayıcısı, Etkili Anne Baba Eğitimcisi ve Gestalt Uygulayıcısı kapılarını açtı.

Hayatındaki iniş çıkışlarla birlikte, bazı yönlerine geçit vermediği, bazı yönlerine fazla alan açtığını hissetmeye başladığı zamanlarda Coming Into Your Own (CIYO) - Öze Dönüş ile tanıştı ve “hayatının lideri olmak” konusunda desteğe ihtiyaç duyan tüm kadınlara erişmek için Fakülte Liderleri Çemberi’ne dahil oldu.

Öğrenme tutkusunu, merakını ve deneyimleme heyecanını danışanları ile yaptığı çalışmalarda ve hayata olan tutkusunu ise oğulları ile yaşadığı her an’da devam ettiriyor.

Şebnem Yaşaroğulları

Eğitimci

Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ilk kız mezunlarından biri olan Şebnem Yaşaroğulları; Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nde lisans derecesini ve Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik Formasyon ve İngilizce Öğretmenliği Programı’nı tamamladı.

İş hayatına üniversite yıllarında, Fransızca-Türkçe patent çevirmenliği ve kurslarda İngilizce-Fransızca biyoloji öğretmenliği yaparak başlayan Şebnem Yaşaroğulları, mesleğinin hem bilimsel hem de beşeri yanını birlikte sergileyebileceği “Klinik Araştırma” dünyasına bir Danimarka firması olan Lundbeck İlaç’ta adım attı. Bu keyifli ve heyecanlı deneyim yine uluslararası firmalar olan PPD CRO ve Lilly İlaç’ta devam etti. Bu görevleri sırasında, AIFD-Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin ilgili komitelerinin yönetiminde görev aldı ve ülkemizde hem idari birimler hem de toplumun klinik araştırmalar hakkında daha doğru ve detaylı biçimde bilgilendirilmesi için emek harcadı. Türkiye’ye ek olarak, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinin de yöneticiliğini üstlendi ve klinik çalışmanın gönüllüler açısından yararına olan inancı ile bölgedeki potansiyeli ortaya çıkarıp, profesyonel ekipler kurulmasını sağladı.

DEF (Decision Education Foundation) Vakfı’nın Karar Verme Eğitimi’nin eğitmenlerinden biri olarak Kuzey Amerika’dan Kore’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyada 100’den fazla kurumsal çalışana bu eğitimi uzaktan erişim ve sınıf eğitimi şeklinde verdi. Katıldığı çeşitli liderlik programlarından sonra, Action Learning (Eylemli Öğrenme) yöntemini gelişen dünyamızın ihtiyaç ve gerçeklerine uyarlayarak online olarak tasarladı ve 6 farklı ülkeden katılımcı ile programı gerçekleştirdi.

Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Şebnem Yaşaroğulları; bireyleri, dolayısıyla toplumu geliştirmenin en önemli ve en temel yolunun aileden geçtiğine inanarak, Amerikalı Psikolog Dr. Thomas Gordon tarafından yaratılmış olan “Etkili Anne Baba Okulu”nun Eğitmenliğini yapmaktadır.