HUMAN DESIGN

“Kendinizi tanımaya başladıkça özgürleşirsiniz”    Jean Paul Sartre

Human Design (Yaşam Tasarımı) Sistemi; kişinin kendi eşsiz doğasını tanımasını sağlayan bir yol haritasıdır. Çünkü hepimiz birbirimizden farklıyız. Kar tanesi gibiyiz aslında, tüm Evren’le bir ve bütün ama bir o kadar da özel ve özgün. İşte, bu özgün yanımızı tanımak yaşamda işimizi kolaylaştıran unsurlardan bir tanesi.

Human Design Sistemi gerçekte KİM olduğumuzu, bu dünyaya NE yapmak için geldiğimizi ve hayatta NASIL yol alırsak özümüzü daha rahat deneyimleyip daha az dirençle karşılaşacağımızı keşfetmemizi sağlayan bir kılavuzdur.

Bu sayede güçlü yanlarımızı daha iyi tanır, kendimiz için en doğru kararları ne şekilde almamız gerektiğini öğrenir,  yaşamın hangi alanlarında sendeleme ihtimalimiz olduğunu ve bunlarla ilgili nasıl önlemler alabileceğimizi keşfederiz.

Tüm bunların yanı sıra hayatımıza yapabileceği diğer katkı ise sevdiklerimizin özellikle çocuklarımızın tasarımını öğrenerek onlara kendi eşsiz doğalarını yaşamak için alan açmaktır. Çocuklar kendi özgün doğalarını ne kadar erken yaşta yaşamaya başlarlarsa bir yetişkin olduklarında karşılaşma ihtimali olan sorunları o kadar erken elimine etmiş olurlar. Bence bu bir ebeveyn olarak onlara verebileceğimiz en büyük hediye.