ONLINE ŞİRKET EĞİTİMLERİMİZ

RESILIENCE – DUYGUSAL DAYANIKLILIK ( ÖZGE ÇUHADAROĞLU)

Yılmamak, pes etmemek, düşünce yeniden ayağa kalkmak, yeni şartlara uyum sağlayabilmek…

Resilience (Duygusal Dayanıklılık – Yılmazlık ) kavramı özellikle son yıllarda öne çıkmış ve üzerinde birçok araştırma yapılmış bir konudur.

Birebir Türkçe’ye uygun bir karşılığı bulunmamakla beraber zor dış koşullara rağmen ayakta kalabilme, kendini çabuk toparlama ve zorlukların üstesinden gelme gücü olarak tarif etmek mümkündür yani YILMAZLIK.

Gerek iş hayatındaki başarı gerekse kişisel hayattaki yaşama sevinci için ‘yılmaz’ bireyler olabilmek, hem kişilerin kendisi hem de içinde bulundukları kurum için en çok fayda sağlayacak özelliklerden birisidir.

Bu eğitimde; duygusal dayanıklılık için gerekli faktörlerin ne olduğunu görecek, olumlu bir bakış açısının katkılarını ve bunu geliştirmenin yollarını anlayacak, gerekli stratejileri gerçekleştirmenin yöntemlerini öğrenecek ve bununla ilgili uygulamalar yapacağız.

Sonuçta, “Kaç kere düştüğün değil, kaç kere kalktığındır önemli olan.”

  • Özge Çuhadaroğlu tarafından zoom üzerinden yapılan söz konusu online eğitimin süresi 1,5 saattir. Detay bilgi için doğrudan eğitimcimiz ile temas edebilirsiniz (ozge.cuhadaroglu@gmail.com)

WELL THINKING EĞİTİMİ (MERT ÇUHADAROĞLU)

“İçinden yenilenen dışından eskimez” mottosuna uygun şekilde yenilenmeye, değişime ve pozitif düşünceye dair her şeyin konuşulacağı bu eğitimde stres yönetiminin inceliklerini öğrenip mutluluğun kimyası hakkında bilgiler edineceğiz.

İyi hissetmeye ve bunu gerek özel yaşamımızda gerekse iş hayatında nasıl deneyimleyebileceğimize dair ipuçlarından bahsedeceğimiz ikinci bölümün sonunda içsel huzuru sağlamak anlamında önemli bir avantaj elde etmiş olacağız.

Eğitimin son bölümünde ise Bilgelik felsefesinden ve spiritüel yasalardan bahsediyoruz.

Söz konusu eğitim Mert Çuhadaroğlu tarafından zoom üzerinden online ortamda aktarılacak olup detaylı bilgi için mert.cuhadaroglu@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İş Hayatında Mutluluk ve Motivasyon Eğitimi – Mert Çuhadaroğlu

Eğitimin amacı; eğitime katılan kişilerin genel olarak iş hayatındaki motivasyonlarının artırılmasına yönelik bilgilerin paylaşılmasıdır. Bu eğitim kapsamında motivasyon ve mutluluk konuları çok geniş kapsamlı olarak işlenmektedir.

Motivasyonun Dışsal Faktörleri ve Motivasyonun İçsel Faktörleri, Enerji, Potansiyel ve Mutluluk Arasındaki İlişkiler, Bahaneleri Aşmak, Karar Almak ve Motivasyon Arasındaki İlişki, Duygular ve Düşünceler Arasındaki Bağlantı, Mutluluk ile Zaman Yönetimi ve Önceliklendirme Arasındaki İlişkiler gibi farklı alt başlıklar bulunmaktadır.

Human Design (Yaşam Tasarımı) Eğitimi – Özge Çuhadaroğlu

“Kendinizi tanımaya başladıkça özgürleşirsiniz”    Jean Paul Sartre

Human Design (Yaşam Tasarımı) Sistemi; kişinin kendi eşsiz doğasını tanımasını sağlayan bir yol haritasıdır.

KİM olduğumuzu, bu dünyaya NE yapmak için geldiğimizi ve hayatta NASIL yol alırsak özümüzü daha rahat deneyimleyip daha az dirençle ilerleyebileceğimizi keşfetmemizi sağlayan bir kılavuzdur.

Human Design Sistemi; bilimsel disiplinler (Nötrino Bilgisi, Kuantum Fiziği, Biyokimya ve Genetik Kodlama) ile kadim öğretilerin (Astroloji, Çakra Sistemi, Kabbala ve I’Ching) bir sentezidir. Bu sebeple kişiler hakkında son derece net ve kesin bilgiler verir.

Hepimiz birbirimizden farklıyız. Kar tanesi gibiyiz aslında, bütünün bir parçası ama bir o kadar da özel ve özgün. Bu özgün yanımızı tanımak hem bireysel hayatta ve hem de iş yaşamında işimizi kolaylaştıran unsurlardan bir tanesidir.

Bu eğitimde güçlü yanlarımızı daha iyi tanıyacak, doğru kararları ne şekilde almamız gerektiğini öğrenecek,  yaşamın hangi alanlarında güçlenmemiz gerektiğini ve bunu nasıl yapabileceğimizi keşfedeceğiz.

Ayrıca iş hayatında hangi konumlarda daha verimli olabileceğimizi görecek, böylece hem çalıştığımız kurumun verimliliğine katkı sağlayacak hem de bireysel kariyer yolculuğumuzda başarılı olmanın kapısını aralayacağız.

Yaşam Amacımızı Bulmak Semineri – Mert Çuhadaroğlu

Herkesin yapmayı sevdiği bir şey var, iyi yapabildiği bir şey var ve toplumun ihtiyacı olan bir şey var. Bunların kesişimini yani kişisel ikigainizi bulabileceğiniz bir seminer.

Yaşamda hedeflerimiz olur ve çoğu zaman hedeflerimizi amaçla karıştırırız, yaşam amacınız hedeften öte, hedeflerinize ulaştığınızda sizi harekete geçiren ve yapmak istediğiniz şeydir.

Yaşam amacımız bizde en derinlerde, özümüzde işe yaradığımız duygusunu yaratır; adeta bize dünyaya neden geldiğimizi anlatır. Hayat gayemize uygun yaşamak hayattan aldığımız doyumu arttırır. Yaşam amacımızdan uzakta yaşadığımız bir hayat ise cansız, soluk bir tablo ya da cıvıltısını kaybetmiş bir bahçe gibidir.

Eğer hedeflerimiz yaşam amacımız ile uyuşmuyor ise, bütün ömrümüzü boş yere koşturarak geçirecek olabilirsiniz. Bu atölyede, yaşam amacınızı bulmanın, içerilerde bir yerde size ait olan o amacı keşfetmenin yollarını bulacaksınız.